Moto Global Polska Poradniki 5 najczęstszych objawów uszkodzonej pompy wysokiego ciśnienia

5 najczęstszych objawów uszkodzonej pompy wysokiego ciśnienia


objawy pękniętej opony

Jesteś właścicielem samochodu z nowoczesnym silnikiem Diesla? Twoja jednostka napędowa przestaje pracować normalnie i zaczynasz dostrzegać niepokojące sygnały awarii? Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu poznasz najczęściej występujące symptomy, jakich nigdy nie należy bagatelizować. Zapraszamy do lektury!

Co to jest pompa Common Rail?

Zanim wskażemy przyczyny uszkodzeń systemu, warto w pierwszej kolejności wyjaśnić, czym jest układ Common Rail w silniku. Dlaczego te części do samochodów dostawczych i do busów są owiane złą sławą?

Pompa wysokoprężna odpowiada za doprowadzenie określonej dawki paliwa do silnika. Ponieważ system pracuje pod ekstremalnym ciśnieniem (dochodzącym niekiedy do 2000 barów), jest narażony na przeciążenia i postępujące zużycie. Nowoczesne części do busów i samochodów dostawczych są projektowane zgodnie ze standardami bezpieczeństwa i normami wytrzymałościowymi. Jednak niezwykle trudne warunki pracy poszczególnych komponentów dość często prowadzą do kosztownych awarii, jakie spędzają sen z powiek właścicielom floty transportowej.

5 objawów awarii, o których musisz wiedzieć

Chcesz szybko rozpoznać pierwszej symptomy uszkodzenia pompy Common Rail? Poszukujesz odpowiedniej części do busów lub samochodów dostawczych? Przedstawiamy 5 najczęściej spotykanych objawów awarii, które sygnalizują konieczność podjęcia akcji serwisowej:

  • rozciągnięty w czasie rozruch jednostki napędowej,
  • wyraźna utrata mocy silnika podczas przyspieszania,
  • niekontrolowane falowanie obrotów,
  • obecność charakterystycznego szarpania samochodu w czasie jazdy,
  • nagłe gaśnięcie auta.

Części układu Common Rail do busów i aut dostawczych podlegają procedurom regeneracji lub wymiany. Odwiedź zaufany serwis i przeprowadź kompleksową diagnostykę, która pozwoli precyzyjnie określić problem.

Dlaczego pompa się psuje?

Zastanawiasz się, jakie czynniki doprowadzają do zniszczenia pompy Common Rail? Oto najczęściej spotykane przyczyny awarii:

  • wady produkcyjne,
  • zanieczyszczone paliwo,
  • przekroczenie interwałów wymiany filtrów silnikowych (w szczególności filtra powietrza i paliwa).

Regularne serwisowanie samochodów dostawczych znacząco zmniejsza ryzyko zniszczenia tej newralgicznej części. Stosuj się do zaleceń producentów, a unikniesz dodatkowych kosztów związanych z naprawą i przestojami w użytkowaniu busów.

Jak przywrócić sprawność układu Common Rail?

Samodzielna naprawa systemu pompy wysokoprężnej przekracza możliwości większości użytkowników. Zarówno diagnostykę, jak i serwisowanie układu Common Rail należy pozostawić wyspecjalizowanym mechanikom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem.

Firma VanKing specjalizuje się w dostarczaniu warsztatom zaawansowanych komponentów do silników Diesla. W ofercie znajdziesz akcesoria do samochodów dostawczych i rozmaite części do busów Konin i okolice zostały objęte zasięgiem sklepu wysyłkowego, dzięki czemu bez problemu zamówisz potrzebny produkt. Sprawdź aktualny asortyment i skorzystaj z intuicyjnego formularza online, który pozwoli Ci na szybkie znalezienie niezbędnego podzespołu Common Rail.