Moto Global Polska Motory Czy Dirt Biking to drogie hobby?

Czy Dirt Biking to drogie hobby?


Czy Dirt Biking to drogie hobby

Dirt biking jest jednym z najbardziej ekscytujących sportów na świecie. Jednak niektórzy obawiają się kosztów z tym związanych. Więc, ile trzeba będzie zapłacić, aby zacząć jeździć?

Istnieje kilka podstawowych elementów do zakupu, aby rozpocząć dirt biking. Po pierwsze, będziesz potrzebował samego motocykla. To może kosztować od 10.000 do 50.000 złotych nowy. Jeśli masz używany jeden, można oczekiwać, aby zapłacić między 4,000 do 10,000zł. Następnie, trzeba będzie uzyskać sprzęt bezpieczeństwa i sprzęt wymagany do transportu motocykla. To będzie kosztować około 3000zł

Czy rozpoczęcie jazdy jest drogie?

Aby dowiedzieć się, ile trzeba wydać na rower brudny, ważne jest, aby pomyśleć o sprzęcie, który będzie zaangażowany. Podczas gdy początkujący nie będzie potrzebował wiele, istnieje kilka kluczowych elementów sprzętu, które będą wymagane. Należą do nich:

 • Dirt bike. Później zajmiemy się bardziej dogłębnie jego kosztami.
 • Sprzęt bezpieczeństwa. Będziesz musiał zaopatrzyć się w kask, rękawice, buty i gogle. Zapewni to, że będziesz chroniony, jeśli będziesz miał wypadek. Jest to szczególnie ważne dla początkujących. Trzeba będzie również uzyskać zbroję ciała, MX spodnie i jersey, a także szyi szelki, jeśli zamierzasz ścigać.
 • Ochraniacze na dłonie i osłony na ręce. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś początkujący. Ochraniacze dłoni mogą być noszone wewnątrz rękawic dla dodatkowej ochrony przed pęcherzami i minimalizacji wibracji.
 • Podstawowe narzędzia. Im więcej nauczysz się o rowerach dirtowych, tym więcej czasu będziesz chciał poświęcić na majsterkowanie przy swoim rowerze. Będziesz chciał go zoptymalizować, aby jeździł jak najszybciej. Na początku jednak musisz być przygotowany tylko na zmianę opony.
 • Stojak na rower. To miejsce, w którym możesz oprzeć rower, gdy go nie używasz. Dobry stojak, taki jak nasz stojak ATS, będzie również utrzymywał rower w miejscu podczas pracy nad nim.
 • System do transportu motocykla. Choć możesz użyć kilku opasek z grzechotką, najlepiej zaopatrzyć się w system transportowy do rowerów terenowych. Zapewni to bezpieczeństwo bez względu na to, jak bardzo wyboista będzie jazda.

Niektóre z tych rzeczy, jak narzędzia, możesz pożyczyć od innych jeźdźców. Ale w końcu będziesz musiał je sobie kupić. Ale ile to będzie kosztować?

Sprzęt bezpieczeństwa, który często będziesz musiał kupić sam. Jest to jeden z obszarów, w którym nie chcesz próbować oszczędzać. Po tym wszystkim, jeśli coś pójdzie nie tak, twój sprzęt bezpieczeństwa jest jedyną rzeczą, która będzie trzymać cię od poważnych obrażeń. Typowy minimalny wydatek będzie wynosił około 3000 zł. Choć jeśli chcesz kierować się do najdroższego końca rynku, może skończyć się wydaniem 10.000zł.

Kolejną rzeczą, której będziesz potrzebował jest dobry stojak na rower. Możesz być w stanie zdobyć stojak z drugiej ręki. Inną świetną opcją jest zapisanie się do naszego newslettera, ponieważ mamy wyprzedaże scratch & dent i inne miesięczne oferty. Jeśli jesteś skłonny kupić nowy, to sprawdź nasz stojak Risk Racing RR1 Ride-on lift. Jest to jeden z najbardziej wygodnych stylów projektowania, dzięki czemu można łatwo podnieść rower na stojaku. Będzie kosztować około 700zł.

Następnie będziesz musiał znaleźć sposób na dostarczenie motocykla na tor. Najłatwiejszym sposobem jest użycie Lock-n-Load Pro. Montuje się go z tyłu ciężarówki. Następnie wystarczy wprowadzić rower i zacisnąć gumowane szczęki na miejscu na podnóżkach. To będzie trzymać go bezpiecznie w miejscu podczas podróży. Całość będzie kosztować 900zł. Choć może się to wydawać dużo, jest to tańsze niż wymiana roweru po tym, jak wypadnie z tyłu ciężarówki.

Teraz możemy dodać te koszty razem. Zakładając, że jesteś na budżet i można oglądać na dobrą ofertę na stoisku, trzeba będzie zapłacić około 5000zł, aby uzyskać podstawowy sprzęt trzeba zacząć jeździć. Być może trzeba będzie zostawić kilka dolarów w budżecie. To pozwoli Ci uzyskać członkostwo w lokalnym klubie rowerowym, więc masz miejsce do jazdy.

Ile powinienem wydać na Dirt Bike?

Największym wydatkiem, z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć, jest zakup roweru terenowego. To, ile to będzie kosztować, zależy od rodzaju roweru, który chcesz zdobyć. Istnieje kilka kluczowych czynników, które należy rozważyć:

 • Jak mocny ma być dirt bike
 • Czy chcemy kupić nowy czy używany motocykl
 • Jeśli chcesz uzyskać cztero- lub dwusuwowy
 • Akcesoria, które będą w zestawie
 • Jeśli chcesz kupić nowy motocykl, często musisz być przygotowany na wydatek rzędu 8 000 do 10 000 dolarów. To dostaniesz coś, co ma dużo mocy. Z budżetu, jak to, będzie można mieć swój wybór z dziesiątek rowerów brudnych. Chociaż, jak będziemy dyskutować później, istnieją sposoby, aby uzyskać mniej kosztowne dirt bike.
dirt bike

Dlaczego motocykle Dirt są tak drogie?

Po zobaczeniu cen rowerów dirtowych nierzadko ludzie są w szoku. W końcu dirt bike nie wygląda na to, że powinien być kosztowny. Ale jest kilka powodów, dla których są one tak drogie. Jednym z największych są materiały, które są używane do ich budowy. Będą musieli użyć mocnych metali i plastiku. W końcu nie chcesz, aby Twój rower rozpadł się podczas jazdy.

Innym ważnym czynnikiem jest koszt budowy rowerów. Wiele z nich jest budowanych w krajach takich jak Japonia czy Austria. Z tego powodu istnieją koszty związane z importem tych pojazdów. Wiele z nich jest wysyłanych w stanie niezmontowanym do fabryki w USA, gdzie są budowane. Gdy są już gotowe, mogą być wysłane do miejsca przeznaczenia tutaj, w stanie. Wszystkie te koszty będą uwzględnione w cenie końcowej.

Wreszcie, istnieją koszty uboczne. Są to takie rzeczy jak koszty marketingu i podatki od sprzedaży. Będą one uwzględnione w ostatecznych kosztach rowerów.