Moto Global Polska Motory Harley-Davidson Nightster S 2023 ujawniony

Harley-Davidson Nightster S 2023 ujawniony


Harley-Davidson-Nightster-S-RH975S-f2

Harley-Davidson Nightster otrzyma nowy wariant „S” w 2023 roku. Wieści docierają do nas dzięki dokumentom certyfikacyjnym z Australii, które potwierdzają nowy model wraz z dwoma zdjęciami Nightstera S.

O Harley-Davidson Nightster S

Australijskie dokumenty zawierają dane dotyczące modeli Revolution Max firmy Harley-Davidson, w tym Nightstera (RH975), Sportstera S (RH1250S) i Pan America 1250 Special (RA1250S). Nie wspomniano o niespecjalnym modelu Pan America 1250, który nie jest oferowany w Australii. Ostatnia aktualizacja pliku, datowana na dzisiaj, dodaje nowy model RH975S, który, jak zakładamy, będzie przeznaczony dla Nightstera S.

Plik zawiera przykładowy numer identyfikacyjny pojazdu, który wskazuje, że zgłoszenie dotyczy roku modelowego 2023. Plik zawiera również dwa zdjęcia modelu RH975S, które pokazują model bardzo podobny do Nightstera, ale z kilkoma różnicami stylistycznymi.

Różnice w wyglądzie mogą być wszystkim, co odróżnia RH975S od RH975, co sprawia, że zastanawiamy się, dlaczego jest on wart oznaczenia „S”. Jednak Sportster S istnieje tylko z tym oznaczeniem, więc może „S” nie jest już tak wyjątkowe jak kiedyś.

Harley-Davidson-Nightster-S-RH975S-right-rear

Australijski dokument certyfikacyjny potwierdza, że silnik jest w tym samym stanie co silnik o pojemności 975 cm3, który występuje w obecnym Nightsterze, osiągając moc 90 KM przy 7 500 obr/min. Rozmiary kół RH975S są identyczne jak w Nightsterach, ale na zdjęciach widać inny wzór odlewanych kół. Nie ma danych na temat zawieszenia i hamulców, ale wizualnie nie różnią się one zbytnio od istniejącego modelu.

Na zdjęciach widać siedzenie dla pasażera i podnóżki, które przypominają istniejące części z katalogu akcesoriów Harleya-Davidsona. W certyfikacie podano „masę własną” 216 kg (476 funtów), w porównaniu z 211 kg (465 funtów) dla Nightstera. Harley-Davidson Australia podaje 211 kg jako wagę „as shipped” dla Nightstera, która jest nieco większa niż deklarowana 462-funtowa waga „as shipped” w USA, głównie z powodu innego mocowania tablicy rejestracyjnej i tylnego światła w modelu australijskim. Dlatego spodziewamy się, że Nightster S w wersji amerykańskiej będzie ważył około 492 funtów.

W przeszłości Harley-Davidson zachowywał nowe modele, a zwłaszcza nowe modele Revolution Max, na osobne premiery, ale biorąc pod uwagę kilka różnic między Nighsterem i Nighsterem S, nie zdziwilibyśmy się, gdyby RH975S był częścią pierwszego wydarzenia.