Moto Global Polska Motory Jak jeździć motocyklem w niskich temperaturach?

Jak jeździć motocyklem w niskich temperaturach?


Jak jeździć motocyklem w niskich temperaturach

W większości przypadków, kiedy jeździmy na motocyklu, wyruszamy bez zbytniego przygotowania i tak właśnie powinno być. Jest to w końcu jeden ze sposobów na manifestację naszej żądzy wędrówki, ale nie jest to podejście, które będzie służyć ci dobrze za każdym razem. Na przykład, jeśli zamierzasz jeździć w zimnych warunkach pogodowych, musisz wcześniej przygotować siebie i swój motocykl, aby mieć pewność, że będziesz mógł dobrze i szałowo jeździć. Oto kilka rzeczy, które zalecamy, aby uczynić twoją jazdę w zimnej pogodzie nieco łatwiejszą.

Przygotuj się psychicznie

To ty zdecydowałeś się na jazdę w zimnie, więc jeśli przygotujesz się psychicznie, połowa bitwy będzie już wygrana. Niektórzy ludzie mogą źle interpretować to jako po prostu używając czystej siły woli, ale to nie jest przypadek. Podczas przygotowania się psychicznie, co musisz zrobić, to zdać sobie sprawę, że masz zamiar jeździć w zimnych warunkach pogodowych, i trzeba przygotować się do tego wcześniej. Po umieszczeniu tego w głowie, będziesz lepiej w stanie iść o dbanie o wszystkie rzeczy, które musisz zrobić, aby upewnić się, że jazda jest bezpieczna i zabawna!

Sprawdź gumowe elementy

W większości przypadków nadmiar ciepła jest wrogiem części motocyklowych, ale nadmiar zimna również może spowodować spustoszenie w Twoim motocyklu. Na przykład, części gumowe mają tendencję do kurczenia się w zimnej pogodzie, więc jeśli masz jakieś stare gumowe węże w swoim motocyklu (połączenie od zbiornika paliwa do pompy paliwowej), to byłby dobry czas, aby je teraz wymienić. Jeśli guma jest krucha, może pękać i rozpadać się z powodu zimna.

Kup odpowiednie opony

W zależności od tego, jak zimno będzie i po jakim terenie będziesz jeździł, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie opony. Twoje zwykłe letnie opony skurczą się w zimnej pogodzie, nie w sposób widoczny, ale na tyle, że będzie to miało wpływ na prowadzenie motocykla, a to wcale nie jest dobra rzecz. Jeśli zamierzasz jeździć po śniegu, kup opony śniegowe z kolcami, w przeciwnym razie kup opony przeznaczone do jazdy zimą.

Zimowy sprzęt

zimowa jazda motocyklem

Najczęściej nie jest to maszyna, ale jeździec, który daje się w niekorzystnych warunkach jazdy. Wiele osób będzie korzystać z ich zwykłego sprzętu jazdy z ciepłą wyściółką wewnątrz do jazdy w zimnych warunkach pogodowych, ale to nie będzie żadnej pomocy, jak podczas jazdy, zimne powietrze ma sposób, aby wkraść się do wnętrza sprzętu i spadek temperatury ciała. To z kolei spowoduje letargiczne reakcje, które mogą być niebezpieczne. Dlatego sugerujemy, aby uzyskać odpowiednią zimową odzież do jazdy, aby izolować się od zimna.

Nie jeźdź przy słabej widoczności

Czasami lepszym pomysłem jest po prostu zatrzymanie się i schronienie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli widoczność spadła. Jeśli nie widzisz gdzie idziesz, nie zajdziesz daleko. Ponadto, jeśli nie widzisz, istnieje prawdopodobieństwo, że nadjeżdżający ruch nie widzi cię również. Ten rodzaj zimnej pogody występuje zazwyczaj również w górach, a widoczność w górach jest podwójnie ważna. Dlatego nawet jeśli dotrzesz do celu nieco później niż planowano, dotrzesz tam bezpiecznie i zdrowo.