Moto Global Polska Quady Jaki rozmiar i typ quada kupić dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat

Jaki rozmiar i typ quada kupić dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat


quad dla dzieci

Chłopcy i dziewczęta dobrze się bawią jeżdżąc na czterokołowcach. Zamiast pozwalać swoim dzieciom na korzystanie z telefonów lub innych gadżetów, co powiesz na to, aby używały czterokołowca do odkrywania wspaniałych miejsc na zewnątrz?

Dzieci, które są zainteresowane czterokołowcami, różnią się wiekiem od trzech lat do dziesięciu i więcej. Możesz powiedzieć, że trzy lata to za mało, ale istnieją wysokiej jakości, niedrogie czterokołowce dla dzieci w tym wieku. Jeśli możesz rozwiązać obawy dotyczące bezpieczeństwa, możesz pamiętać, że czterokołowiec oferuje korzyści dla rozwoju dziecka; może poprawić umiejętności motoryczne dziecka, refleks i umiejętności podejmowania decyzji.

Różni producenci produkują całą gamę czterokołowców dla dzieci i trochę trudno jest wiedzieć dokładnie, który z nich powinieneś kupić.

Dlatego skomponowaliśmy ten przewodnik po gamie ATV dla dzieci tam. Obejmuje on następujące aspekty:

 • Jaki rozmiar ATV powinieneś kupić swojemu dziecku w jakim wieku?
 • Porównanie czterokołowców gazowych i elektrycznych
 • Na co zwrócić uwagę przy zakupie czterokołowca
 • Gdzie je kupić.
 • Jak rozpocząć jazdę dziecka na czterokołowcu po raz pierwszy
 • Informacje dotyczące bezpieczeństwa

Przewodnik po wieku

Konkretni producenci i modele mają swoje własne wytyczne mówiące o tym, w jakim wieku dziecko powinno korzystać z danego modelu. Weź również pod uwagę rozwój fizyczny dziecka i jego doświadczenie z czterokołowcami.

Czterokołowce dla 3-latków do 6-latków

W tym wieku gazowy ATV jest z pewnością niewskazany. Powinieneś rozważyć tylko akumulatorowy czterokołowiec, nie mocniejszy niż 12-woltowy pojedynczy akumulator dla 3-latka. W miarę zbliżania się do 6 roku życia można rozglądać się za ATV 24V.

Consumer Product Safety Commission (CSPS) mówi, że dzieci poniżej 6 roku życia nie powinny prowadzić ani jeździć na ATV.

Czterokołowce dla 6-latków do 10-latków

Teraz, jeśli zdecydujesz, że chcesz ATV zasilany gazem, a nie baterią, możesz być patrząc na potencjalne 50cc ATV, a może dla bardziej doświadczonych dzieci, można przejść do 70cc ATV.

Zapoznaj się z najnowszymi zaleceniami CSPS dotyczącymi bezpieczeństwa, jak również z wszelkimi wymogami państwowymi dotyczącymi wieku i wielkości silnika pojazdów ATV.

Waga i wiek

Waga czterokołowca musi być odpowiednia do wieku pociechy. Jeśli dziecko jest zbyt małe, aby kontrolować ATV, może dojść do wypadków.

Dlatego musisz dopasować zalecaną wagę czterokołowca do wieku dziecka.

Dzieci w wieku od 3 do 7 lat mogą korzystać z czterokołowców, które mogą zabrać 20 kilogramów wagi. Takie czterokołowce to w zasadzie zabawki, na tyle lekkie, że dziecko może nimi manewrować o własnych siłach.

Dzieci w wieku 8 lat i starsze mogą używać czterokołowców o wadze 30 kilogramów. Jest to nadal odpowiedni rozmiar dla dziecka w tym wieku, ponieważ dziecko może łatwo nim manewrować.

Pojazdy ATV z napędem spalinowym i elektrycznym

Przed podjęciem decyzji o wyborze pojazdu należy zdawać sobie sprawę z ogromnych różnic pomiędzy czterokołowcem spalinowym a elektrycznym.

Moc. ATVS z napędem spalinowym jeżdżą szybciej. Do zasilenia czterokołowca zasilanego benzyną potrzebujesz benzyny lub oleju napędowego. Aby korzystać z elektrycznego ATV, musisz go najpierw ładować przez kilka godzin.

Trwałość i cena. Elektryczne czterokołowce są tańsze w porównaniu do spalinowych. Mają one jednak mniejszą moc niż spalinowe ATV. Pojazdy spalinowe są bardziej wytrzymałe i mają tendencję do dłuższej eksploatacji, nawet jeśli są używane w trudnym terenie.

Niezawodność. Czterokołowiec napędzany energią elektryczną nie może wyruszyć w długą podróż, ponieważ jego moc jest ograniczona; w pełni naładowany może przejechać pięć mil, a może nawet więcej, zanim jego ładunek się wyczerpie.

To jest twoja decyzja, czy kupić gaz lub elektryczny ATV, ale musisz wziąć pod uwagę swoje dziecko na tym jednym, zwłaszcza jeśli dziecko jest w wieku 3-10 lat. Elektryczny ATV może być bezpieczniejszy dla mniejszego dziecka.

Czego szukać w czterokołowcach dla dzieci

Przed zakupem czterokołowca, zwłaszcza jeśli masz dzieci, które są w wieku 3-10 lat, oto rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę.

Jakość. Wysokiej jakości czterokołowiec będzie miał niższe koszty utrzymania i jest mniej prawdopodobne, że będzie miał mechaniczne awarie, które mogą spowodować wypadki lub obrażenia u Twojego dziecka.

Dodatki bezpieczeństwa do quada. Czterokołowiec musi mieć wysokiej jakości dodatki bezpieczeństwa odpowiednie dla wieku dziecka.

 • Układ hamulcowy. Czterokołowiec musi mieć bezpieczny układ hamulcowy, który automatycznie zatrzymuje pojazd, gdy dziecko zdejmie nogę z pedału.
 • Pasy bezpieczeństwa. Obowiązkowy element wyposażenia czterokołowca.
 • System regulacji prędkości. Kup czterokołowiec z regulatorem prędkości, który ogranicza jej prędkość do niskiej lub wysokiej.
 • Pokrywa akumulatora. Bateria musi mieć osłonę, aby chronić zarówno dziecko jak i baterię.
 • Rozmiar. Nie tylko wielkość silnika czy akumulatora, ale ogólne wymiary i waga pojazdu. Czy jest to ATV, które Twoje dziecko może faktycznie wziąć w ręce i kontrolować?

Gdzie kupić quady dla dzieci

Czterokołowce można kupić online lub w sklepach fizycznych.

Kiedy kupujesz dla dziecka, musisz zwrócić uwagę na każdy szczegół, więc kup ich pierwszy ATV w fizycznym sklepie, abyś mógł zobaczyć, czy produkt spełnia wymagania bezpieczeństwa i czy rozmiar pasuje do Twojego dziecka. Najbardziej godne zaufania sklepy są prowadzone przez firmy, które działają na rynku od dłuższego czasu i prowadzą sprzedaż na całym świecie.

Czy Twoje dzieci są gotowe do jazdy na czterokołowcu?

dziecko na quadzie

Przed dopuszczeniem dziecka do prowadzenia czterokołowca należy ocenić jego stan fizyczny, psychiczny i emocjonalny.

Stan fizyczny. Czy Twoja pociecha jest wystarczająco duża i silna, aby jeździć na czterokołowcu? Dziecko musi być wystarczająco duże, aby stać na deskach podłogowych i dosięgać dźwigni sterujących siedząc.

Stan psychiczny. Oceń, czy dziecko zna już podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące jazdy na czterokołowcu i czy jest wystarczająco dojrzałe, aby zrozumieć, że bezpieczeństwo ma znaczenie.

Stan emocjonalny. Dzieci mogą być emocjonalne, a to może prowadzić do lekkomyślności. Silne emocje, takie jak złość, podniecenie lub inne, mogą wpłynąć na zdolność dziecka do bezpiecznej jazdy czterokołowcem. Nie pozwól dziecku prowadzić pojazdu, jeśli nie jest spokojne i stabilne emocjonalnie.

Środki ostrożności i wyposażenie dla dzieci

Pierwszym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę jest bezpieczeństwo. Dzieci jeżdżące na ATV muszą być świadome norm bezpieczeństwa, a co ważniejsze, ty też, aby uniknąć obrażeń.

Noszenie sprzętu ochronnego. Dzieci jeżdżące na czterokołowcu muszą nosić sprzęt ochronny przez cały czas: kask, gogle, rękawice, ochraniacze na łokcie i kolana.

Pasy bezpieczeństwa muszą być zawsze zapięte. Pasy bezpieczeństwa zapobiegną upadkowi dziecka na ziemię i mogą zminimalizować obrażenia.

Tylko kontrolowana prędkość. Nie pozwól swojemu dziecku wybrać prędkości, która będzie stosowana. Jako rodzic, musisz zawsze utrzymywać prędkość kontrolowaną i odpowiednią dla ich wieku, aby uniknąć wypadków.

Nadzór rodzicielski. Jeśli Twoje dzieci wybierają się na przejażdżkę, musisz zawsze je nadzorować. Zawsze musi być osoba dorosła w pobliżu, gdy dzieci prowadzą czterokołowiec.