Moto Global Polska Poradniki Kamper dla rodziny z dziećmi: na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Kamper dla rodziny z dziećmi: na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?


kamper

Karawaning to jeden z najlepszych sposobów na rodzinne wakacje czy weekendy. Jeśli już tego zasmakowaliście i wiecie, że jest to idealna forma podróżowania dla Waszej rodziny, to czas najwyższy rozejrzeć się za własnym pojazdem kempingowym. Celujesz w zakup kampera dla rodziny? W takim razie przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakimi kryteriami warto się tutaj kierować.

Wyposażenie aneksu kuchennego

Rodziny podróżujące kamperem z reguły przygotowują posiłki we własnym zakresie. Jeśli Wasz plan jest podobny, to na pewno warto wybrać kampera z dobrze wyposażonym, wygodnym aneksem kuchennym. Radzimy zwrócić uwagę na liczbę palników kuchenki gazowej, głębokość i średnicę zlewozmywaka, liczbę szafek i powierzchnię blatów.

Liczba pełnowymiarowych miejsc do spania

Warto poszukać takiego kampera, w którym każdy członek rodziny może się wygodnie wyspać. Naprawdę dobrym pomysłem będzie zakup pojazdu z osobnym łóżkiem małżeńskim i osobnym dla dziecka czy dzieci. Fajny patent to np. łóżko opuszczane elektrycznie, które w ciągu dnia jest schowane nad szoferką i częścią salonową.

Komfortowa łazienka

Oczywiście w kompaktowym kamperze półzintegrowanym czy typu VAN trudno oczekiwać pełnowymiarowej łazienki. Częściej będzie to toaleta z brodzikiem i słuchawką prysznicową. Jeśli natomiast zależy Ci na tym, aby wszyscy podróżni mogli swobodnie wziąć prysznic, ponieważ np. nie chcecie zatrzymywać się na kempingach z zapleczem sanitarnym, to radzimy poszukać modelu z osobną łazienką i toaletą.

Duża lodówka

W rodzinnym kamperze warto mieć nieco większą lodówkę niż standardowa. Takim optimum będzie chłodziarka o pojemności około 140-150 litrów, która pomieści już sporo produktów spożywczych na rodzinne wakacje. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy planujecie często spać „na dziko”.

Wyposażenie dodatkowe

Mamy tutaj na myśli wszystko to, co może się sprawdzić podczas rodzinnych pobytów na kempingu, a szczególnie „na dziko”. Telewizor z instalacją antenową, instalacja do Internetu, klimatyzacja części mieszkalnej – są to rzeczy, za które naprawdę warto dopłacić i zamówić ich montaż w firmie, w której planujesz kupić kamper.

Spory garaż

Garaż, czyli główny bagażnik kampera, powinien pomieścić wszystkie rzeczy, jakie planujesz zabierać na rodzinne wakacje, a nie będą one przewożone w części mieszkalnej. Są to m.in. stół, krzesła, fotele, ewentualnie przedsionek, podłoga, butelki z wodą itd. Oceń pojemność garażu, pamiętając przy tym o DMC kampera, którego nie wolno przekraczać (grożą za to wysokie mandaty, szczególnie w takich krajach, jak Austria czy Niemcy).

Marka producenta

Producent kampera to także istotny czynnik, jaki warto wziąć pod uwagę. W końcu nikt nie kupuje takiego pojazdu na chwilę, a już na pewno gdy mówimy o fabrycznie nowym kamperze za niemałe przecież pieniądze.

Spośród sprawdzonych i godnych polecenia producentów kamperów wyróżnijmy m.in. HYMER, Sunlight czy Buerstner. Szczególną uwagę warto zwrócić na ofertę tej ostatniej marki, z którą zapoznasz się na stronie https://hymerpoznan.pl.

Gdzie warto zacząć poszukiwania rodzinnego kampera?

Wiedząc już, jaki rodzaj kampera będzie optymalny dla Twojej rodziny, możesz przejść od teorii do praktyki i rozejrzeć się za konkretnym egzemplarzem. W tym celu radzimy wybrać się do salonu karawaningowego mającego możliwie jak największą ofertę pojazdów kempingowych.

To kryterium spełnia HYMER Poznań w Sadach koło Poznania, czyli jeden z największych salonów w Polsce. Na miejscu znajdziesz kampery typu VAN, camper van, alkowa, półintegra czy integra  w wielu wariantach układu wnętrza. Pozwoli Ci to porównać je ze sobą pod kątem i funkcjonalności i jakości wykonania.

W HYMER Poznań skorzystasz również z fachowego doradztwa praktyków karawaningu, profesjonalnych usług serwisowych oraz otrzymasz bardzo korzystną ofertę zakupu gotówkowego lub z finansowaniem.