Moto Global Polska Motory KTM 890 Adventure R 2023

KTM 890 Adventure R 2023


KTM 890 Adventure R 2023

Dla wszystkich tych, którzy odważą się na przygodę, KTM przedstawia nowy KTM 890 ADVENTURE R, który przełamuje bariery podróżowania na lub poza utartym szlakiem. Wyposażona w szereg technicznych ulepszeń, ta przerobiona maszyna wkracza w nową erę estetyki i osiągów inspirowanych rajdami.

O nowym KTM 890 Adventure R 2023

Wykorzystując atrybuty czystego dziedzictwa KTM READY TO RACE, cele rozwoju nowego KTM 890 ADVENTURE R są jasne: dalsza offroadowa doskonałość, niezawodność i przydatność na każdej drodze. Podczas premiery w zróżnicowanym krajobrazie zachodniego Idaho na 2022 KTM Adventure Rider Rally, w sercu gór Idaho miłośnicy przygód z całego świata mogli podziwiać nowe możliwości i zdolności nowego KTM 890 ADVENTURE R.

Czerpiąc wskazówki z konfiguracji KTM 450 RALLY, pakiet zawieszenia WP w KTM 890 ADVENTURE R, z w pełni regulowanymi widelcami WP XPLOR i tylnym amortyzatorem WP XPLOR PDS, został ponownie dostrojony, aby zapewnić lepsze wyczucie i tłumienie, aby zapewnić jeźdźcom dotarcie do końca każdego etapu z mniejszym zmęczeniem. Dalsze wpływy z fabrycznego motocykla rajdowego są widoczne w przeprojektowanym nadwoziu z nową owiewką, zbiornikiem paliwa i osłoną, poprawiając aerodynamikę i ergonomię, odpowiednio zwiększając ochronę przed żywiołami i i tak już niesamowitą zwinność motocykla. Fakt, że KTM 890 ADVENTURE R 2023 jest gotowy do działania, jest również wyraźnie widoczny dzięki nowej dolnej szybie, wysokiemu przedniemu błotnikowi i osłonie silnika, dla tych trudnych, technicznych momentów.

Nowy 5-calowy wyświetlacz TFT – wyposażony w złącza USB-C – charakteryzuje się zupełnie nowym wyglądem z kolorowymi piktogramami i intuicyjną grafiką, która umożliwia łatwą nawigację po menu. Ponadto najnowsze modernizacje obejmują opracowany system nawigacji turn-by-turn plus, który pozwala rowerzystom wybrać preferowany cel podróży z menu roweru. Nowa funkcja wywoływania telefonu pozwala również na opcję ulubionego połączenia, z maksymalnie 10 numerami, lub opcję połączenia z jednym z 10 ostatnio wybieranych numerów.

Aby przenieść potencjał oprogramowania i sprzętu elektronicznego na nowy poziom, KTM dołączył również następną generację jednostki sterującej ABS, która pobiera odczyty z czujnika 6D – który nieustannie informuje jednostkę CMU o kącie, nachyleniu, prędkości i ogólnym zachowaniu motocykla – aby zastosować odpowiednią siłę hamowania w każdej sytuacji. Kierowcy decydujący się na wypróbowanie potencjału motocykla poza utartymi szlakami mogą liczyć na OFFROAD ABS jako zintegrowany element OFFROAD MODE lub opcjonalnego RALLY MODE, bez konieczności oddzielnego wyboru OFFROAD ABS.

Nowy ktm 890 adventure 2023

Kiedy szlak się poszerza, a KTM 890 ADVENTURE R chce odmierzać kilometry, edycja 2023 zapewnia komfort dzięki jednoczęściowemu siedzeniu w nowych kolorach, które nadal podkreśla mobilność i przyczepność. Miłośnicy przygód mogą być również widoczni dzięki nowym kierunkowskazom w stylu LED, które uzupełniają zrewitalizowany zestaw grafik na rok 2023.

KTM wykorzystał rosnące możliwości elektroniczne KTM 890 ADVENTURE R, aby zainstalować nowy TRYB DEMO, widziany po raz pierwszy w tym modelu 2023. Nowy KTM 890 ADVENTURE R pozwoli jeźdźcom skorzystać ze wszystkich specyfikacji i opcji przez pierwsze 1500 kilometrów, zanim jeździec zdecyduje, który pakiet lub funkcje nabyć. Dzięki ustawieniu DEMO MODE, poszukiwacze przygód mogą poczuć i doświadczyć tych obszarów motocykla, które preferują lub na których polegają, będąc w gąszczu akcji z użyciem przepustnicy.

2023 KTM 890 ADVENTURE R – Najważniejsze informacje

 • Zmienione nadwozie i owiewki inspirowane modelem KTM 450 RALLY
 • Nowa przednia szyba zapewniająca lepszy przepływ powietrza
 • Zmienione ustawienia zawieszenia dla zmniejszenia zmęczenia na długich dystansach
 • Zmodernizowany 5-calowy wyświetlacz TFT ze złączem USB
 • Ulepszone komponenty ABS z nowym modulatorem (9,3 MP)
 • OFFROAD ABS połączony z trybem OFFROAD i (opcjonalnie) RALLY MODE
 • Zaktualizowany system nawigacji turn-by-turn plus
 • Wprowadzenie funkcji DEMO MODE
 • Włącznik na kierownicy z ostrzeżeniem o niebezpieczeństwie
 • Nowe kierunkowskazy LED
 • Nowa osłona silnika

Nowy model będzie dostępny u autoryzowanych dealerów KTM od grudnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie KTM.com.