Moto Global Polska Odzież Odzież motocyklowa odblaskowa

Odzież motocyklowa odblaskowa


odblaski na motocyklu

Czy nosisz odzież motocyklową odblaskową zapewniającą wysoką widoczność? Jeśli nie, to czy dlatego, że uważasz, że wygląda to „głupio” lub nie pasuje do stylu motocykla, którym jeździsz, czy też myślisz, że ktoś nazwie cię dobrym motocyklistą z powodu tego, jak wyglądasz?

Ludzie – w tym motocykliści – wciąż jesteśmy bardzo próżną i ulegającą wpływom rówieśników bandą, i chyba nie powinienem być zaskoczony. Podczas gdy niektórzy motocykliści mówili, że nie noszą odzieży o wysokiej widoczności, ponieważ nie uważali jej za skuteczną, najczęstsze powody pominięcia odblasku miały związek ze stylem i dopasowaniem. (Z wyjątkiem sytuacji, gdy pada deszcz).

Odzież odblaskowa

Używanie sprzętu motocyklowego o wysokiej widoczności może przyczynić się do zmniejszenia problemu kierowców samochodów uderzających w motocyklistów. Dlaczego tak niewielu motocyklistów z nich korzysta?

Okazuje się, w dużym skrócie, że większość z nas bardziej martwi się o to, jak wyglądamy, niż jest przekonana, że kilka fluorescencyjnych kolorów zwróci uwagę kierowcy, który ma zamiar naruszyć nasze prawa do drogi.

Bycie widocznym dla kierowców samochodów jest głównym problemem każdego motocyklisty. Tysiące śmiertelnych wypadków motocyklowych ma miejsce każdego roku, ponieważ kierowcy samochodów nie zauważają obecności motocykla na drodze. Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie swojej widoczności na drodze jest noszenie specjalnie zaprojektowanej odzieży o wysokiej widoczności. W rzeczywistości, jedno z badań wykazało, że motocykliści są o 37% mniej narażeni na udział w wypadku motocyklowym, gdy noszą odzież o wysokiej widoczności lub fluorescencyjną.

Prawdopodobnie widziałeś motocyklistów na drodze w odblaskowych kamizelkach, koszulkach lub kaskach. Choć młodym motocyklistom może się to wydawać głupim pomysłem, odrobina koloru może bardzo pomóc w uniknięciu śmiertelnego zderzenia z samochodem. Jeśli planujesz uzyskać pozwolenie na jazdę na motocyklu i podchodziłeś do któregoś z praktycznych testów na pozwolenie, być może zauważyłeś, że znaczenie odzieży o wysokiej widoczności jest często uwzględniane jako pytanie egzaminacyjne.

odzież odblaskowa

Wszyscy motocykliści muszą uznać odzież o wysokiej widoczności jako ważną część ich rutyny bezpieczeństwa. Jeśli jeździsz z przyjaciółmi, zachęć wszystkich do założenia neonowej kamizelki, kurtki lub kasku, aby cała grupa była bardziej widoczna dla innych kierowców. Odzież o wysokiej widoczności nie jest jedynym sposobem na zwiększenie swojej widoczności. Odblaskowe torby na siodełko, torby na bak, farby, a nawet flagi mogą pomóc Twojemu motocyklowi stać się bardziej zauważalnym na drodze. Nigdy nie ruszaj w drogę bez swojego neonu!