Moto Global Polska Akcesoria Osłony przeciwsłoneczne w kasku – na co zwrócić uwagę?

Osłony przeciwsłoneczne w kasku – na co zwrócić uwagę?


Osłony przeciwsłoneczne w kasku

Wszystko, co musisz wiedzieć o motocyklowych osłonach przeciwsłonecznych przy zakupie nowego kasku.
Coraz więcej kasków jest obecnie wyposażonych w zintegrowaną, opuszczaną osłonę przeciwsłoneczną. Powód jest prosty: oznacza to, że nie musisz męczyć się z okularami przeciwsłonecznymi lub wymieniać wizjerów na ciemne, ale kiedy robi się jasno, nadal jesteś chroniony.

Jeśli chcesz kask z osłoną przeciwsłoneczną, kliknij na link, aby zobaczyć wszystkie nasze kaski z integralną opuszczaną osłoną przeciwsłoneczną.

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie kasku z osłoną przeciwsłoneczną?

Typ mechanizmu

Można znaleźć osłony przeciwsłoneczne binarne lub analogowe. Oznacza to, że niektóre z nich są albo całkowicie podniesione albo całkowicie opuszczone (bez pozycji pośredniej), podczas gdy inne pozwalają na opuszczenie osłony w dół tak bardzo lub tak mało, jak chcesz.

W praktyce podejrzewam, że większość z nas opuszcza ją całkowicie, gdy jest potrzebna i chowa ją całkowicie, gdy nie jest potrzebna. Ale jeśli chcesz osłonę przeciwsłoneczną, którą możesz opuścić tylko trochę, to przeczytaj nasze recenzje uważnie, ponieważ postaramy się wspomnieć o rodzaju osłony przeciwsłonecznej, która jest.

Ponadto, niektóre osłony przeciwsłoneczne są opuszczane i chowane ręcznie. Inne natomiast wykorzystują system sprężynowy – możesz więc nacisnąć przycisk, a osłona sama się schowa. Może to być przyjemne i szybkie w użyciu, ale oznacza, że trzeba zlokalizować dwa przyciski zamiast jednego – więc w praktyce może być kłopotliwe w użyciu.

Pozycja suwaka

Większość osłon przeciwsłonecznych wykorzystuje rodzaj suwaka do ich opuszczania lub chowania. Jednak niektóre z nich są umieszczone w dziwnych i cudownych miejscach, a niektóre są bardziej niedostępne niż inne.

My generalnie uważamy, że najlepszym miejscem jest gdzieś w kierunku lewej dolnej części kasku – niektóre są umieszczone na dole po lewej stronie kasku i te są zazwyczaj łatwe do znalezienia.

Niektóre suwaki znajdują się za punktem obrotu wizjera (co jest nieco bardziej kłopotliwe), a inne na samej górze, za otworem wentylacyjnym i te mogą być jeszcze trudniejsze do znalezienia i użycia.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Oczywiście używasz osłony przeciwsłonecznej, aby odciąć się od odblasków i światła słonecznego, dzięki czemu możesz lepiej widzieć. Jednak dodatkową korzyścią jest to, że w ten sposób zmniejszasz ilość szkodliwych promieni UV, które dostają się do Twoich oczu.

Najlepszym poziomem ochrony jest poziom UV400, który powinien blokować wszystkie promienie ultrafioletowe UVA i UVB (te, które uszkadzają oczy w naturalnym świetle słonecznym).

kask z osłonami przeciwsłonecznymi

Głębokość opadania

Niektóre osłony przeciwsłoneczne opadają bardzo nisko, a inne nie. Oznacza to, że niektóre osłony zakrywają całą Twoją wizję, podczas gdy inne mogą pozostawić irytujący „pasek” jasnego światła słonecznego na dole.

Oczywiście to, co sprawdza się u jednej osoby (i jej nosa), niekoniecznie będzie działać u Ciebie i Twojego. Ale jeśli wiele osób twierdzi, że dana osłona przeciwsłoneczna opada bardzo nisko lub uderza w mostek lub nos (lub cokolwiek innego), zawsze o tym wspomnimy, abyś mógł sam ocenić.

Anti-fog

Wszyscy przyzwyczailiśmy się do osłon głównych z powłoką anti-scratch i anti-fog, ale w przypadku osłon przeciwsłonecznych jest inaczej. Większość z nich posiada zabezpieczenie przed zarysowaniem, ale zaparowanie to już inna sprawa i jeśli jest zimno, a ty opuszczasz swoją osłonę przeciwsłoneczną w dół, nagle staje się ona nieprzejrzysta, ponieważ twój ciepły oddech natychmiast kondensuje się na jej zimnej powierzchni.

Po uświadomieniu ci tego, niestety niewiele da się z tym zrobić. Niektórzy producenci twierdzą, że pokrywają swoje osłony przeciwsłoneczne różnymi preparatami przeciwmgielnymi, ale my niezmiennie stwierdzamy ich brak.

Dobrą rzeczą jest to, że – może dlatego, że są ciemniejsze niż główna osłona, więc szybciej się nagrzewają – a może dlatego, że zazwyczaj nie znajdują się bezpośrednio przed twoimi otworami oddechowymi – ale zaparowanie nie wydaje się być ogromnym problemem, z którym ludzie spotykają się w swoich osłonach przeciwsłonecznych.

Ciemność

Wreszcie, warto pamiętać, że większość krajów ogranicza ilość przyciemnienia, które można mieć przed oczami podczas jazdy – czy to samochodem, ciężarówką czy motocyklem.

Co prawdopodobnie wyjaśnia jeden z najczęstszych problemów o opuszczanych osłonach przeciwsłonecznych: że nie są wystarczająco ciemne!

Niektórzy producenci oferują różne stopnie przyciemnienia osłon przeciwsłonecznych, więc czasami można kupić ciemniejszą niż w magazynie. Możesz też pozostać przy wymianie swojej głównej osłony na ciemną osłonę przeciwsłoneczną.

Tak czy inaczej, spodziewaj się, że Twoja osłona przeciwsłoneczna prawdopodobnie nie zapewni Ci poziomu najlepszych okularów przeciwsłonecznych w najbardziej słoneczne dni, ale powinna zatrzymać większość najbardziej irytujących odblasków – wystarczająco, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo, co jest najważniejsze.