Moto Global Polska Quady Quad dla dzieci może być świetnym pomysłem dla Twojego dziecka

Quad dla dzieci może być świetnym pomysłem dla Twojego dziecka


quad dla dzieci

Quady są nie tylko zabawa do jazdy dla dorosłych, ale dzieci, jak również.

Jeśli chodzi o jazdę przygodową i odkrywanie, jazda na quadach jest jednym z działań go-to. Jeśli chcecie, aby Wasze dzieci były aktywne na zewnątrz, zamiast tylko majstrować przy swoich smartfonach lub grać w gry wideo w Waszych domach, to quad jest idealnym wyborem!

Wiemy, że jako rodzice, jesteście oczywiście po szczęściu swoich dzieci, jednocześnie upewniając się, że są bezpieczne! A sam dźwięk „off-roading” może przyprawić Cię o dreszcze, prawda?

Ale hej, wszystkie aktywności sportowe obejmują ruch fizyczny, który jest dobry dla dzieci!

I tak jak każda inna aktywność sportowa, jazda na quadach ma pewne wymagania, które należy wziąć pod uwagę. Jazda quadem jest łatwa, ponieważ jest odpowiednia zarówno dla zupełnie początkujących, jak i bardziej doświadczonych jeźdźców, ale rodzice powinni wiedzieć, że odpowiedni wiek jest istotnym czynnikiem, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Należy zastanowić się, który quad jest dostosowany do wieku dziecka.

W naszym następnym blogu, będziemy kopać głębiej w różnych typach quadów, przydatności wieku i więcej na temat technicznych aspektów jazdy na quadach. Na razie omówmy wiele powodów, dla których warto kupić quad dla dziecka i rozważyć dodanie go do następnej listy zakupów świątecznych.

Zalety quadów

Zwiększa ich pewność siebie.

Popularne na rynku ride-ony jeżdżą w tempie od spaceru do joggingu lub od 3km/h do 5km/h. Wiemy, że niektóre dzieci wolą wyzwanie, jakim jest prowadzenie rzeczywistego samochodu z prawdziwą prędkością. Quady oferują najniższą moc 49cc, które mogą osiągnąć maksymalną prędkość 45km/h. Pozwolenie dziecku na wybór pożądanej prędkości (przy użyciu ogranicznika prędkości) pozwala mu myśleć i decydować. W rezultacie poczuje się bardziej zmotywowane i zaangażowane w jazdę prawdziwym samochodem, tak jak Ty!

Zachęca Twoje dziecko do wychodzenia na dwór

Dzieci w dzisiejszych czasach mają tendencję do siedzenia na kanapie i oglądania telewizji lub grania w gry wideo przez cały dzień i nawet bez badań wielkich filozofów i ekspertów, wiemy jako rodzice, że nie jest to dokładnie najbardziej idealna sytuacja.

Przygotowuje do dyscypliny

Jazda quadem nie jest tak beztroska jak jazda samochodem 6v lub 12v. Wymaga dokładnej dyscypliny, aby przed jazdą założyć wszystkie ochraniacze, takie jak kask, gogle, buty, ochraniacze na kolana i łokcie itp. Poprzez ustanowienie zasad i przepisów przez rodzica, takich jak „nie jazda pasażera”, „nie próbuje akrobacji”, i tym podobne, dziecko nauczy się przestrzegać dla jego bezpieczeństwa, jak również.

Dzięki temu poprawia się postawa dziecka.

Jeżdżąc na quadzie, dziecko musi nauczyć się równowagi i stabilności. To nie jest takie proste, jak po prostu usiąść i pociągnąć za uchwyty spustowe. Jeździec musi poruszać się wraz z jednostką, co oznacza wstawanie, siadanie, kucanie – wykonywanie różnego rodzaju ruchów.

Zachęca do zabawy w grupie.

Znalezienie innych dzieci, które mają takie same zainteresowania jak twoje dziecko, jest czymś, za co będą wdzięczne.

Przekonają się, że „Praktyka czyni mistrza” to prawdziwa koncepcja.

Podobnie jak w przypadku innych działań związanych z wydajnością, umiejętność jazdy na motocyklu dirtowym przychodzi tylko z praktyką. Pasja dziecka do quadów może sprawić, że będzie ono ćwiczyć dłużej niż w przypadku innych zadań. Satysfakcja z rezultatów wzmocni pozytywną wartość praktyki także w innych dziedzinach życia.

Lata i lata zabawy

Quad może generalnie utrzymać dziecko przez około 3-4 lata, jeśli dostaniesz odpowiedni rozmiar. W przeciwieństwie do samochodów elektrycznych, które są głównie dla mniejszych dzieci, małe quady, takie jak 49cc, mogą przewozić dziecko w wieku od 4 do 8 lat. Wyobraź sobie, ile oszczędzasz na kupowaniu samochodu na kółkach każdego roku, kiedy stają się wyższe!

Bezpieczeństwo Quadów

Off-roading lub jazda na quadzie to ekscytująca przygoda, której Twoje dziecko może doświadczyć. Jak można pozwolić dziecku grać na quadach, jesteś również biorąc ryzyko uzyskania ich rannych.

Istnieje wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę w odniesieniu do bezpieczeństwa dziecka, a wiek nie jest tylko środkiem, który należy szukać podczas obsługi dziecka z quadem. Chociaż mają cztery solidne koła, quady nie są intuicyjne i mogą być zaskakująco trudne w obsłudze. Tak więc, twoje dzieci muszą przyzwyczaić się do poczucia, że po prostu kontrolują quada. Co ważniejsze, quady mogą być niezwykle niebezpieczne w niewłaściwych rękach, ponieważ mogą odebrać życie, gdy są używane nieostrożnie.

Poniższe środki ostrożności należy wziąć pod uwagę dla bezpieczeństwa dziecka, zapobiec urazom i stworzyć przyjemne doświadczenie jazdy na quadach.

dlaczego warto kupić dziecku quada

Ryzyko wywrócenia się pojazdu

Każdego roku quady są główną przyczyną śmierci i poważnych obrażeń w miejscach wiejskich, a wiele wypadków wiąże się z przewróceniem. Ryzyko wywrócenia się zwiększa się, gdy quad przekracza zbocza, jedzie z dużą prędkością, holuje osprzęt, jedzie po kamienistym lub nierównym podłożu lub przewozi ciężki lub niestabilny ładunek.
Zmniejsz ryzyko wywrotki unikając warunków, które mogą prowadzić do utraty kontroli, takich jak nadmierna prędkość lub jazda pod wpływem alkoholu.
Zachowajcie szczególną ostrożność, zwłaszcza na drogach wiejskich i unikajcie ekstremalnych, panicznych ruchów kierownicą.
Utrzymujcie ładowność pojazdu. Nie przeciążajcie go.

Zdolność fizyczna

Jednym z najbardziej kluczowych środków ostrożności, które należy wziąć pod uwagę, gdy Twoje dziecko jeździ na quadzie, jest jego fizyczna zdolność do obsługi roweru. Twoje dziecko musi mieć odpowiedni wzrost do jazdy na quadzie. Upewnij się, że Twoje dziecko może łatwo dosięgnąć pedału gazu i hamulców, siedząc wygodnie na siedzeniu quada. Między nogami dziecka a siedzeniem quada powinna być zachowana minimalna przerwa około 8 cm. Upewnij się, że dziecko może poruszać kierownicą roweru w prawo i w lewo oraz że jest w stanie odpowiednio kontrolować swoją wagę

Zdolność umysłowa

Twoje dziecko musi być silne psychicznie podczas jazdy na quadzie. Musi zwracać uwagę na to, dokąd zmierza motor i z jaką prędkością w danym momencie jedzie. Musi uważać na wszelkie zagrożenia i unikać kolizji z nimi. Dziecko musi również posiadać umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, aby móc jeździć na quadzie. Dotyczy to sytuacji, gdy jeździ z większą prędkością.

Nadzór i kontrola osób dorosłych

Nawet jeśli dziecko jest uprawnione do jazdy na quadzie na podstawie swoich zdolności fizycznych i umysłowych, rodzice lub opiekunowie powinni być obecni, aby nadzorować i kontrolować, zwłaszcza w przypadku początkujących. Rodzic lub osoba dorosła, która nadzoruje dziecko, powinna być w stanie zrozumieć, jak działa quad, a także jego wiele funkcji, aby móc ustalić ograniczenia i kontrolę nad tym, jak quad będzie używany. Rodzic powinien lepiej rozumieć sam quad i mieć pewność, że daje dziecku quad dobrej jakości. Dlatego kupując quad, upewnij się, że przeszedł on test stabilności i ma naklejkę z wynikiem testu stabilności.

Wyposażenie bezpieczeństwa

Jak każda inna aktywność sportowa, off-riding lub jazda na quadach jest narażona na wypadki. Dlatego też należy zawsze nosić sprzęt ochronny.

 • Kask – Głowa jest najbardziej wrażliwą częścią naszego ciała i podatną na urazy, dlatego należy ją chronić za wszelką cenę. Dziecko musi mieć kask podczas jazdy na quadzie. Większość śmiertelnych urazów quadów dotyczy głowy, co może prowadzić do ofiar, dlatego noszenie kasku jest koniecznością. Upewnij się, że kask jest dopasowany do rozmiaru głowy dziecka i wyposażony w ochronę oczu lub osłonę twarzy.
 • Buty – Podczas jazdy na quadzie odpowiednie są buty nad kostkę. Buty muszą być wyposażone w solidne, antypoślizgowe podeszwy dla dodatkowej ochrony.
 • Koszulka – Podczas jazdy na quadzie należy nosić koszulkę z długimi rękawami i rękawiczki, a także parę wygodnych spodni.

Bezpieczna eksploatacja

Aby bezpiecznie obsługiwać quada, Twoje dziecko musi być świadome następujących rzeczy.

 • Jeźdźcy muszą być przeszkoleni i fizycznie zdolni do kontrolowania pojazdu.
 • Jeźdźcy powinni zawsze nosić kaski i inne środki ochrony osobistej.
 • Używanie reflektorów, kierunkowskazów w celu zwiększenia widoczności, zwłaszcza w godzinach nocnych.
 • Bądź czujny na zagrożenia związane z jazdą poza drogami. Drogi utwardzone i drogi publiczne nie są przeznaczone dla quadów.
 • Jeździj w granicach swoich możliwości. Unikaj nadmiernej prędkości, gdyż zwiększa ona ryzyko wypadku.
 • Nie próbuj się popisywać. Nie próbuj wykonywać akrobacji, ponieważ znacznie zwiększają one szanse na wypadek i śmiertelne obrażenia.
 • Nie zabieraj ze sobą pasażerów. Quad bike’i są przeznaczone tylko dla jednego kierowcy.
 • Poświęć czas na naukę i praktykę.

A więc, proszę bardzo. Mamy nadzieję, że te informacje zainspirują Cię w równym stopniu, co przekonają do podarowania quada na następne urodziny lub święta dla Twoich dzieci.