Moto Global Polska Akcesoria Wybór rękawic motocyklowych: Jak zrobić to dobrze?

Wybór rękawic motocyklowych: Jak zrobić to dobrze?


Wybór rękawic motocyklowych Jak zrobić to dobrze

Chcesz wiedzieć, jak wybrać idealne dla siebie rękawice motocyklowe? Wybór rękawic motocyklowych może być prosty, jeśli wiesz, czego szukać w rękawicach do jazdy.

Istnieje wiele rodzajów i różnych zasad rozmiarowych, które należy przestrzegać w zależności od rękawic, które szukasz. Celem tego postu jest rzucenie światła na to, jakiego rodzaju rękawic będziesz potrzebował w zależności od typu motocyklisty, którym jesteś.

Wybór rękawic motocyklowych

Rękawice motocyklowe, które w końcu wybierzesz, są ważne, ponieważ, zwłaszcza jeśli są to twoje pierwsze rękawice, będziesz ich używać w kółko.

Prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim zdecydujesz się na kolejną parę rękawic w dół drogi.

Mając to na uwadze, będziesz chciał zwrócić uwagę na styl/wygląd, ogólną ochronę, jak dużą wartość otrzymujesz za cenę i czy będzie ona pasować do Twojego stylu jazdy w najbliższej przyszłości.

Chcesz mieć rękawice, które lubisz nosić. Czy ważne jest, aby pasowały do motocykla i/lub innych elementów wyposażenia, jak wygodne są lub jak dobrze Cię chronią – musisz mieć pewność, że je kochasz.

Większość motocyklistów wybiera rękawice, które pasują do reszty ich sprzętu. Niektórzy są całkowicie przywiązani do marki, potrzebują konkretnej marki i nie chcą niczego innego, ponieważ to jest to, co kochają i do czego są przyzwyczajeni.

Niektórzy zawodnicy chcą mieć jak najlepszą ochronę, więc kupią pancerne rękawice, które są jasne i zapewniają mnóstwo odbić.

Style rękawic motocyklowych do wyboru

Wybór rękawic motocyklowych Jak zrobić to dobrze - style rękawic do wyboru

Istnieje mnóstwo różnych typów rękawic do jazdy i w zależności od tego, jak jeździsz, gdzie jeździsz i jaki jest twój styl – będziesz musiał wybrać odpowiedni styl rękawic, który jest najlepszym możliwym typem dla Ciebie.

W skrócie, istnieją rękawice z krótkim mankietem i rękawice w stylu gauntlet i oba typy mają wiele stylów, z którymi możesz iść.

Krótkie mankiety

Rękawice z krótkim mankietem są najlepsze na cieplejszą pogodę. Większość rowerzystów, którzy codziennie dojeżdżają do pracy w mieście, ma rękawice z krótkimi mankietami.

Niektórzy wolą ten styl od rękawic typu gauntlet ze względu na wygodę i ogólny wygląd. Podsumowując, jeśli chodzi o jazdę w gorące dni, rękawice z krótkimi mankietami są koniecznością.

Street

Rękawice uliczne są zazwyczaj noszone podczas codziennych dojazdów do pracy lub jazdy po mieście.

Mają bardziej miejski styl i zazwyczaj są minimalistyczne. Mogą być wykonane ze skóry, tkaniny lub kombinacji obu tych materiałów.

Rękawice wyścigowe

Rękawice wyścigowe są zwykle związane z marką i wyglądem samej rękawicy.

Najczęściej są one wykonane z materiałów tekstylnych, ale wielu kierowców motocykli sportowych chce korzystać z najlepszych marek wyścigowych, aby uzyskać agresywny styl wyścigowy.

Cruising

Rękawice cruisingowe mają miejski styl, zwykle są wykonane ze skóry. Większość rękawic cruisingowych będzie noszona przez motocyklistów typu Vulcan, Fury i Street Bob.

Off-Road

Rękawice terenowe są używane, gdy trzeba wyjechać na szlaki lub bezdroża.

Jeźdźcy terenowi są przyzwyczajeni do jazdy po brudzie, a nie po cemencie, dlatego w tych rękawicach kładzie się większy nacisk na komfort i oddychalność niż w innych typach rękawic.

Gauntlety

Rękawice motocyklowe Gauntlet chronią nie tylko dłoń, ale także przedramiona. Tego typu rękawice są najlepsze na chłodniejsze dni lub jeśli chcesz mieć najlepszą możliwą ochronę.

Różne style rękawic zapewniają różne rodzaje wygody i ochrony. Ogólnie rzecz biorąc, tego typu rękawice są przeznaczone dla tych, którzy jeżdżą na długich dystansach i w chłodniejsze dni.

Przygoda/Turystyka

Rękawice turystyczne zapewniają wysoki poziom komfortu i ochrony, tak jak powinny.

Jeśli zamierzasz jeździć po kraju, potrzebujesz rękawic wysokiej jakości, dlatego większość rękawic turystycznych jest droższa.

Wodoodporne

Wodoodporne rękawice są całkowicie możliwe do wykonania w stylu gauntlet, ponieważ obejmują one więcej niż tylko do końca nadgarstka.

Nie będą one miały żadnej oddychalności, ale są niezbędne, jeśli jeździsz w ulewnym deszczu i chcesz mieć suche ręce.

Ogrzewane

Podgrzewane rękawice są kolejnym drogim rodzajem rękawic, ale są niesamowite, gdy trzeba zachować ciepłe ręce podczas jazdy w sezonie zimowym.

Większość z nich jest zasilana bateriami i ogrzewa dłonie przez długi okres czasu.

Uwzględnienie pogody

Gdzie mieszkasz, kiedy wolisz jeździć i obecny punkt sezonu jazdy – to wszystko są kluczowe punkty do rozważenia, gdy masz parę rękawic do jazdy.

Jeśli mieszkasz w obszarze, który jest stale na gorętszej stronie, a następnie trzeba upewnić się, że rękawice są oddychające, siatki i mają krótki styl mankiet.

Jeśli jest głównie zimniej, gdzie jesteś to będziesz chciał grubsze rękawice lub może nawet pełne rękawice stylu gauntlet, który obejmuje więcej niż tylko ręce.

Jakim typem motocyklisty jesteś?

Twój styl jazdy będzie dużym wyznacznikiem rodzaju rękawic, których będziesz chciał używać podczas codziennych przejażdżek.

Jeśli jeździsz na motocyklu sportowym, to prawdopodobnie skłaniasz się bardziej ku rękawicom w stylu ulicznym lub wyścigowym, podczas gdy stale jesteś w bardziej agresywnej pozycji do jazdy.

Turystyka i przygody w całym kraju wymagają rękawic, które w pełni chronią dłonie, a jednocześnie są w stanie poradzić sobie z wieloma elementami świata, które napotkasz podczas swoich przejażdżek.

Jeśli poruszasz się po mieście i jeździsz po autostradach, najprawdopodobniej skłaniasz się ku bardziej skórzanym, miejskim rękawicom.

Jakkolwiek jeździsz, istnieje styl rękawic, który idealnie pasuje do Ciebie. Bądź świadomy, jaki typ rękawic najbardziej Ci odpowiada i kieruj się swoim przeczuciem.