Moto Global Polska Motory Zanim kupisz swój pierwszy motocykl

Zanim kupisz swój pierwszy motocykl


pierwszy motocykl

Nauczyłeś się podstaw jazdy na motocyklu, przeszedłeś kurs bezpieczeństwa, zaopatrzyłeś się w sprzęt ochronny i zdecydowałeś się podjąć decyzję o zakupie swojego pierwszego motocykla? Jeśli jesteś gotowy do zakupu swojego pierwszego motocykla, przed zakupem rozważ te ważne kwestie.

Nie przeceniaj swoich możliwości

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem motocykla
Nie przeceniaj swoich możliwości. Jednym z częstych błędów popełnianych przez początkujących jest zakup motocykla o osiągach przekraczających ich możliwości. Trzymaj się z dala od motocykli z silnikiem o pojemności większej niż 600 cm3; kiedy nauczysz się jeździć na wolniejszym motocyklu, staniesz się dzięki temu lepszym kierowcą. Ponadto, po udoskonaleniu swoich umiejętności i zdobyciu doświadczenia, będziesz gotowy na modernizację i naprawdę docenisz szybszy motocykl.

Określ swoje potrzeby

Określ swoje potrzeby. Czy będziesz jeździł w dużym ruchu ulicznym? Czy będziesz pokonywać długie dystanse? Motocykle są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, więc musisz wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby. Zastanów się, jak będziesz korzystać z moto i jak jazda na nim wpłynie na Twoje doświadczenia; na przykład, jeśli szukasz zabawki na weekend, możesz być bardziej tolerancyjny wobec motocukla, który bywa niewygodny. Rozpoznanie swoich potrzeb sprawi, że wybór przyszłego roweru będzie nieskończenie łatwiejszy.

Poznaj swoje możliwości

W ostatnich latach motocykle stały się coraz bardziej wyspecjalizowane, a mnożenie się różnych typów motocykli oferuje wiele możliwości wyboru, które mogą być zarówno wzmacniające, jak i zniechęcające. Podczas obcowania z różnymi motocyklami, prawdopodobnie rozwiniesz wyraźne upodobania i niechęci, co przybliży Cię o krok do podjęcia decyzji o zakupie.

zakup pierwszego motocykla

Nowy czy używany?

Istnieje wiele kompromisów związanych zarówno z rowerami nowymi, jak i używanymi, i nie ma jednego „właściwego” wyboru; wybór jest całkowicie indywidualny i zależy od osobistych preferencji (nie wspominając o finansach).

Nowe maszyny mają gwarancję niezawodności, ale za ten spokój ducha trzeba zapłacić wyższą cenę.

Używane są świetne dla początkujących, ponieważ zazwyczaj jest mniej obaw o uszkodzenie czegoś, co nie jest w idealnym stanie. Są też często lepszej wartości, ponieważ już się zamortyzowały, choć mogą nie być tak niezawodne jak nowe rowery i kosztować więcej pieniędzy w dłuższej perspektywie.